Діяльність ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського в умовах пандемії COVID-19: виклики, проблеми та шляхи їх розв’язання

Автор(и)

  • Лариса Березівська Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Ukraine
  • Дмитро Закатнов Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Ukraine
  • Сніжана Тарнавська Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського, Ukraine
  • Людмила Страйгородська

DOI:

https://doi.org/10.32405/2663-5739-2021-5-120-135

Анотація

У статті розглянуто діяльність ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського (далі – ДНПБ) в умовах карантинних обмежувальних заходів, зумовлених пандемією COVID-19. Висвітлено результати наукової та науково-організаційної роботи. Акцентовано увагу на інтенсифікації створення електронних ресурсів, затребуваність яких зросла в умовах дистанційної роботи наукових, науково-педагогічних, педагогічних працівників і здобувачів освіти. Подано інформацію про запроваджені онлайн-проєкти, віртуальні читальні зали, особливості наповнення електронного інформаційно-бібліографічного ресурсу «Видатні педагоги України та світу». Зазначено, що апробація результатів досліджень здійснювалася шляхом участі у віртуальних наукових масових заходах. Відображено діяльність бібліотеки, пов’язану з розвитком міжнародного співробітництва, що здійснювалося в дистанційному режимі.
Проаналізовано результати науково-інформаційної та бібліотечної роботи. Наголошено, що карантинні обмеження зумовили спрямування діяльності бібліотекарів на віртуальний простір та забезпечення потреб дистантних користувачів. Схарактеризовано науково-інформаційне й бібліографічне обслуговування віддалених користувачів шляхом надання доступу до електронних ресурсів та здійснення онлайн-послуг. Висвітлено результати бібліотечно-бібліографічного інформування освітянської спільноти щодо актуальних питань освіти й науки. Розкрито складники науково-методичної роботи ДНПБ як головного координаційного центру мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України. Представлено виставково-експозиційну діяльність, що в період карантину здійснюється шляхом підготовки віртуальних книжкових виставок. Визначено пріоритети розвитку науково-інформаційного й бібліотечно-бібліографічного забезпечення освіти, педагогіки з огляду на сучасні суспільні виклики.

Біографії авторів

Лариса Березівська, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського

доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, директор

Дмитро Закатнов, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського

кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової роботи

Сніжана Тарнавська, Державна науково-педагогічна бібліотека України імені В. О. Сухомлинського

кандидат історичних наук, вчений секретар

Людмила Страйгородська

кандидат історичних наук

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-31

Як цитувати

Березівська, Л., Закатнов, Д., Тарнавська, С., & Страйгородська, Л. (2021). Діяльність ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського в умовах пандемії COVID-19: виклики, проблеми та шляхи їх розв’язання. Науково-педагогічні студії, (5), 120–135. https://doi.org/10.32405/2663-5739-2021-5-120-135

Номер

Розділ

Науково-інформаційний супровід освітянської галузі