Сторінка «О. Я. Савченко (1942–2020)» як складник електронного ресурсу «Видатні педагоги України та світу»
DOI:
https://doi.org/10.32405/2663-5739-2022-6-193-203Анотація
У статті представлено сегмент віртуального інформаційно-бібліографічного ресурсу «Видатні педагоги України та світу» Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського, присвячений відомій вченій Національної академії педагогічних наук України, фахівчині у галузі загальної педагогіки та дидактики початкової школи Олександрі Яківні Савченко (1942–2020). Детально розглянуто складові ресурсу: «Біографія», «Бібліографія праць», «Бібліографія праць про життя та діяльність вченої», «Повнотекстові документи», «Фотогалерея», проаналізовано їхній зміст. Доведено, що сторінка ресурсу розкриває внесок О. Я. Савченко у еволюцію початкової освіти, власне самого освітнього процесу у початковій школі, у підготовку законодавчої бази і формування стратегії розвитку української освіти й науки. Акцентовано увагу на дослідженнях ученої про прищеплення молодшим школярам умінь і навичок читання, про експериментальну роботу, яку проводили в зв’язку з переходом початкової ланки школи з чотирирічного на трирічний термін навчання. Відзначено, що в творчій спадщині Олександри Яківни особливо вирізняються праці з питань вивчення науково-педагогічної спадщини українського педагога-гуманіста В. О. Сухомлинського: «Грані дидактичної системи В. О. Сухомлинського» (1993), «Розвиток творчості школяра – стрижнева проблема творчості В. О. Сухомлинського»(2011), «Уміння учнів вчитися у дидактичній системі В. О. Сухомлинського» (2013), «Ідеї В. Сухомлинського у просторі української освіти» (2018). Узагальнено біобібліографічну інформацію праць О. Я. Савченко. На основі бібліографії та аналізу праць науковиці зроблено висновок про широкий педагогічний світогляд педагогині. Біобібліографічні дослідження сприяють кращому пізнанню минулого, осмисленню сучасного й передбаченню майбутнього, забезпечуючи єдність, наступність і спадкоємність досвіду поколінь. Показано, що електронний ресурс може бути використано як джерельну базу для дослідження життя й наукової спадщини вчених НАПН України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Тетяна Павленко

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- вони залишають за собою право на авторство своєї роботи одразу після її публікації, зберігають це право за собою без жодних обмежень, а також передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License CC BY-NC-SA, котра дозволяє іншим особам редагувати, вносити зміни і брати за основу для своїх творів їхній твір некомерційним чином поки автори похідних творів вказують авторів як авторів оригіналу і ліцензують свої твори на тих самих умовах.
Дата початку дії авторського права на статтю відповідає даті публікації випуску, до якого вона включена.
СПІВПРАЦЯ З АВТОРАМИ
Редакція інформує авторів із редакційно-видавничим процесом, прописує терміни прийому матеріалів та дати публікації випусків. Окрім цього автор отримує детальний опис процесу рецензування. (Редакція здійснює підбір рецензентів для кожного окремого рукопису та надсилає авторам розгорнуті коментарі рецензентів).
Автор, подаючи статтю, висловлює тим самим згоду на її публікування у виданні, розміщення у вільному доступі на сайті видання в мережі Інтернет і передачу тексту статті (зокрема посилань, бібліографічної інформації тощо) третім особам, надання яким цих відомостей має обов’язковий характер, або іншим особам для використання з некомерційною метою, забезпечення можливості цитування публікації та підвищення індексу цитованості автора й видання.
Редакційна колегія визначає науковий рівень поданої статті, відповідність тематиці видання та встановленим вимогам.
Редакція зберігає за собою право на незначне літературне редагування та корегування текстів зі збереженням авторського стилю.
Рішення редколегії щодо прийняття або відхилення рукопису ґрунтується на його актуальності, новизні, відповідності науковому спрямуванню та вимогам видання.
Редакція має право вилучити вже опубліковану статтю, якщо з’ясується, що в процесі публікування статті порушені чиїсь права або ж загальноприйняті норми наукової етики.